Hakkımızda

“Serüven Yayınevi” 2001 yılında kurulmuş olup, kuruluşundan bu yana düzenli faaliyet yürütmekte ve son yıllarda akademik hayata destek olmaktadır.

Serüven Yayınevi, kurulduğu 2001 yılından bu yana düzenli olarak yayıncılık alanında faaliyetlerini yürüten, mesafeli yayıncılıktan uzak durmaya özen göstererek yazarlarına danışmanlık yapan ve son yıllarda akademik yayıncılığa destek olan bir yayınevidir.

Bin beş yüzün üzerinde kitap yayımlayan firmamız, Türkçe ve diğer dillerde, yerli ve yabancı yazarlar tarafından hazırlanan eserleri okuyucuyla buluşturmuştur.

Yazarlarını müşteri olarak gören gri ve soğuk yayınevlerinin aksine Serüven Yayınevi, yayıncılık dünyasında yazarların hak ettiği değeri bulabilmesi için klasik, modern ve çağdaş edebiyatta değerli yazar ve yazar adaylarının dün olduğu gibi bugün de yanındadır.

Şablon yayıncılık anlayışla çalışan yayınevlerinin aksine her eser için özel çalışma koşulları sağlayan yayınevimiz; editörlük, dizgi ve kapak aşamalarında yazarları ile birlikte hareket etmektedir.

Kesintisiz hizmet anlayışıyla sizlere hizmet veren yayınevimiz aynı zamanda akademik çalışmalara büyük önem vermektedir. Kitabınız Talep Doğrultusunda Baskı (Print on Demand ) dijital baskı teknolojisi sayesinde kısa sürede yayınlanmaktadır.

Yayınevimiz, Üniversitelerarası Kurul Başkanlığının (ÜAK) doçentlik başvuru şartlarında belirttiği tanıma göre “Tanınmış Uluslararası Yayınevi” statüsündedir. ÜAK söz konusu tanımı şu şekilde yapmıştır:

“Tanınmış Uluslararası Yayınevi; en az beş yıl uluslararası düzeyde düzenli faaliyet yürüten, yayımladığı kitaplar dünyanın bilinen üniversitelerinin kataloglarında yer alan ve aynı alanda farklı yazarlara ait en az yirmi kitap yayımlamış olan yayınevidir.” (http://www.uak.gov.tr/?q=node/85#2018N)

 

Serüven Yayınevi tarafından yayımlanan kitaplar; Princeton Üniversitesi, Columbia Üniversitesi, Harvard Üniversitesi, Oxford Üniversitesi, Halle Wittenberg Üniversitesi, Toronto Üniversitesi, Britanya Üniversitesi, Stanford Üniversitesi, Kaliforniya Üniversitesi, Duke Üniversitesi, Chicago Üniversitesi ve Amerika Birleşik Devletleri Kongre Kütüphanesi gibi dünyanın önde gelen üniversite ve kamu kütüphanelerinin kataloglarında yer almaktadır.

Yayınevimizde hazırlanan eserler, doğrudan veya dağıtımcı kuruluşlar aracılığıyla ülke içerisindeki önemli resmi kurumlara, üniversitelere ve özel kütüphanelere ulaştırıldığı gibi aynı şekilde dünyanın dört bir yanındaki üniversite ve resmi kütüphanelere gönderilerek dünyadaki diğer okurlarla buluşturulmaktadır. Yayınevimiz bu hizmeti ve özelliği dolayısıyla ÜAK tarafından akademik ölçütleri arasında belirtilen “Uluslararası Tanınmış Yayınevi” unvanını da taşımaktadır.

Akademisyenlerimiz tarafından yazılan bilimsel makaleler editör ekibimiz tarafından titizlikle değerlendirilir. 

Yayınevimiz; emeğe, bilime, esere değer veren bir anlayış ve ilkeli duruşuyla çalışmalarına ilk günkü heyecanıyla devam etmektedir.

WHATSAPP 0 543 767 57 65 YAZARLARIMIZ