Uluslararası Tanınmış Yayınevi Olduğumuza Dair Belge

Serüven Yayınevi, 2001 yılından beri aktif yayıncılık hayatına devam etmektedir.

“Serüven Yayınevi”, Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı (ÜAK)’nın Ekim 2022 Dönemi Doçentlik Başvuru Şartları’nda belirtilmiş tanıma göre “Tanınmış Uluslararası Yayınevi” statüsündedir. ÜAK söz konusu tanımı; “Uluslararası Yayınevi: En az dört yıl uluslararası düzeyde düzenli faaliyet yürüten, yayımladığı kitaplar Yükseköğretim Kurulunca tanınan sıralama kuruluşlarınca belirlenen dünyada ilk 500’e giren üniversite kütüphanelerinde kataloglanan ve aynı alanda farklı yazarlara ait en az 20 kitap yayımlamış olan yayınevi” ifadesine yer verilmektedir. (http://www.uak.gov.tr/?q=node/85#2018N). Aynı zamanda akademisyen yazarlarımızca yayınevimize sıklıkla başvurulduğu üzere, “Akademik Teşvik Ödeneği” yönetmeliğinde belirtilen tanıma göre beş (5) yıl şartını sağlıyor olup, kurulduğu 2001 yılından itibaren uluslararası düzeyde, düzenli basım ve 20’ den fazla ülkede dağıtım faaliyetlerini yürütmektedir.

1300’ün üzerinde kitap yayımlayan firmamız, Türkçe ve diğer dillerde, yerli ve yabancı yazarlar tarafından hazırlanan eserleri okuyucuyla buluşturmuştur.

Ek listelerde yayınevimiz tarafından T.C. Üniversitelerarası Kurul Başkanlığınca belirlenmiş doçentlik temel alanlarına göre yayımlanmış bazı kitap listelerimiz ve yayınevimizce yayımlanan ve ülkemiz dışında bilinen / tanınmış çeşitli üniversite kütüphanelerinin kataloglarında yer alan kitaplarımız sıralanmıştır.

 

Listeyi İndirmek İçin Tıklayınız

WHATSAPP 0 543 767 57 65